Poprawiamy po konkurencji. Było 13 000, a jest 43 000 zł,- za proste złamanie kręgu szyjnego!

Dodano:2021-06-17

W Polce i na świecie powstaje mnóstwo kampanii mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Są to niezwykle wartościowe akcje uświadamiające społeczeństwu, jakie negatywne konsekwencje mogą nieść za sobą np. jazda po pijanemu, nadmierna prędkość czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych. Zapewne niejedną osobę skłaniają one do refleksji i odpowiedzialnej jazdy. Jednak nie ma co się łudzić, że każdy odbiorca podejdzie do nich poważnie. Grono tych osób, którym dalekie jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i włączenie zdrowego rozsądku na drogach, często bywają sprawcami kolizji, a co gorsza wypadków. W takich sytuacjach należy wiedzieć, że ofiara może ubiegać się o rekompensatęza poniesione straty zdrowotneoraz materialne.

My jako Kancelaria odszkodowawcza od lat pomagamy ofiarom wypadków w walce o należne im odszkodowanie. Mamy wiele zadowolonych Klientów, a jednym z nich jest Pani Julia i to jej historię chcielibyśmy dziś Państwu przedstawić.

Pani Julia jak co dzień jechała z mężem do pracy, niezmiennie tą samą trasą od lat. W pewnym momencie kierowca pojazdu ciężarowego rozpoczął manewr wyprzedzenia. Niestety potrącił przy tym auto, w którym jechała Pani Julia i samochód uderzyłw poboczne barierki. Przejezdni widzący całe zajście wezwali służby ratunkowe i Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono u niej uraz głowy oraz na szczęście nieskomplikowane złamanie kręgu kręgosłupa szyjnego.

Po pewnym czasie Pani Julia zainteresowała się możliwością ubiegania się o odszkodowanie za zaistniałe szkody na skutek wypadku. W tym celu rozpoczęła poszukiwania odpowiedniej Kancelarii. Wybrała jedną z tych, która określa siebie „liderem” na rynku odszkodowań. Jednak czy w taki sposób zachowują się liderzy? Zaraz na to pytanie odpowiecie sobie Państwo sami. Zatem owa firma otrzymała szansę poprowadzenia sprawy Pani Julii. Jednak nie wykorzystała jej w 100%, gdyż swoje działania zakończyła na etapie polubownym uzyskując około 13 000 zł,-. Wiele lat później Pani Julia postanowiła wrócić do sprawyi poszukać pełnomocnika w celu analizy ewentualnych możliwości. Tym razem postawiła na naszą Kancelarię, co okazało się zdecydowanie lepszym wyborem.

Szczegółowo zapoznaliśmy się z aktami sprawy i podjętymi dotychczas działaniami. Szczęśliwie okazało się, że nie została zawarta ugoda, co dawało nam opcję dalszego działania.Po analizie mieliśmy jasność, że sprawa powinna trafić do sądu. Taką też propozycję wysunęliśmy naszej Klientce, która zgodziła się bez wahania, a koszty procesu wzięliśmy na siebie. Sprawa była o tyle trudna, że od zdarzenia minęło wiele lat, a dolegliwości w większości ustąpiły. My natomiast musieliśmy udowodnić, że mimo iż stan zdrowiaPoszkodowanej znacznie się poprawił, to otrzymane zadośćuczynienie za doznaną krzywdę było zaniżone. Na szczęście daliśmy radę podołać temu wyzwaniu i w efekcie wyrokiem sądu przyznano na rzecz Pani Julii blisko 30 000 zł,-!

Warto przypomnieć, że poprzednik zakończył swoje starania przy kwocie około 13 00 zł,-. U nas jest to niedopuszczalne, bo zawsze walczymy do końca i dzięki temu Pani Julia otrzymała łącznie blisko 43 000 zł,-!Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny

Obrażenia ciała: uraz głowy i nieskomplikowane złamanie kręgu kręgosłupa szyjnego

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel z OC sprawcy wypadku

Polubowna wypłata Ubezpieczyciela (wynik uzyskany przez konkurencję): około 13 000 zł,-

Koszty procesu opłaca: pro juris

Wypłata po wyroku sądu (wynik uzyskany przez pro juris): blisko 30 000 zł,-

Łączny wynik: około 43 000 zł,-


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.