Odszkodowanie zimowe, kiedy, komu i ile?
Zima znów dała o sobie znać i zawitała do Polski!
Chociaż nie powinniśmy spodziewać się zimy stulecia, to jednak pojawiającego się od kilku dni opady śniegu z towarzyszącym temu delikatnym mrozem, zdecydowanie różnią ją od ubiegłych lat. Ponadto, prognozy wskazują, iż dalej będą występować opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem, co w połączeniu chociażby z nocnymi przymrozkami, spowoduje oblodzenia na drogach i chodnikach. Takie warunki pogodowe, są wyjątkowo uciążliwe dla pieszych i obfitujące w liczne, poważne obrażenia ciała (np. w postaci złamań) na skutek poślizgnięć.
Mało który z poszkodowanych wie, że za takie nieszczęście należy mu się naprawdę wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie. Najczęściej poszkodowani sądzą, że upadek na chodniku to wina ich nieostrożności, a jeśli tak, to "stało się" i nic się z tym nie da zrobić.
Nic bardziej mylnego!!!
Praktycznie każdy wypadek, który powstaje na skutek poślizgnięcia się na nieodśnieżonym chodniku jest bowiem winą zarządcy tegoż chodnika, tudzież podmiotu odpowiedzialnego za jego odśnieżanie. I dlatego też każda osoba, która ulegnie wypadkowi na śliskim chodniku, może się starać o wysokie zadośćuczynienie i odszkodowanie.
I nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy poszkodowany posiadał własną polisę ubezpieczeniową, czy nie był nigdzie ubezpieczony. Najczęściej bowiem odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel zarządcy drogi, który nie zapewnił przechodniom bezpiecznych warunków poruszania się (czyli nie odśnieżył/nie odkuł z lodu) chodnika.
Co zrobić by uzyskać należne odszkodowanie?
W pierwszej kolejności należy ustalić podmiot odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika w danym miejscu, a następnie zgłosić mu swoje roszczenia. Roszczenia powinny być właściwe wyważone, udowodnione i uzasadnione. W przypadku, jeśli przeciwnik ma ubezpieczenie, nasze roszczenie zostanie przeniesione do właściwego towarzystwa ubezpieczeniowego, który zajmie się procesem likwidacji szkody. Likwidacja szkody zostanie zwieńczona decyzją o wypłacie odszkodowania, propozycją ugody, lub odmową.
Pamiętaj, że zasadą jest, iż zarówno wypłacone dobrowolnie odszkodowania, jak również propozycje ugody są najczęściej znacznie zaniżone, czasami wielokrotnie! Nie warto więc się na nie godzić. Aby uzyskać pełne odszkodowanie czasami trzeba skierować swoją sprawę na drogę sądową, ale z uwagi na kwoty odszkodowań, naprawdę warto to uczynić.
Warto również zlecić swoją sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi, który poprowadzi za nas całe postępowanie odszkodowawcze, wieńcząc je uzyskaniem wysokiego odszkodowania i zadośćuczynienia, a czasami nawet - dodatkowej renty.
O tym, że naprawdę warto walczyć świadczą również przypadki naszych Klientów, o o niektórych z nich możesz przeczytać na naszej stronie, np.
- wypadek Pani Elżbiety i 88 tys. za złamaną rękę - (https://bit.ly/2A2cb8U)
- wypadek Pana Ryszarda i ponad 55 tys. za złamaną łopatkę i kość ramienną - (https://bit.ly/2Fs8ey5)
- wypadek Pani Ewy i 57 tys. za złamaną rękę - (https://bit.ly/2B7las1)
- wypadek Pani Krystyny i ponad 90 tys. za złamaną rękę - (https://bit.ly/2RsRZah)
- wypadek Pani Marii i ponad 80 tys. za złamaną nogę - (https://bit.ly/2FAJYcm)
Jeśli miałeś wypadek na śliskim chodniku, w którym doznałeś obrażeń ciała i chcesz walczyć o należne Ci w takim przypadku, sprawiedliwe odszkodowanie, lub jeśli czujesz się pokrzywdzony zaniżonymi kwotami, jakie dobrowolnie wypłacił Ci przeciwnik, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Daj nam znać również, gdy w Twojej sprawie działa inny pełnomocnik i prowadzi je niestarannie, lub już je zakończył. Sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc i jeśli sprawa nie została wcześniej zepsuta uzyskamy Ci dodatkowe wypłaty.
Na koniec przypomnienie. Wypadki na chodniku przedawniają się po 3 latach. A zatem możemy wrócić również do wszystkich spraw, poczynając od 2018 roku!
Podsumowując:
Jeśli doznałeś obrażeń ciała na zaśnieżonym/nie odkutym z lodu, chodniku, do wypadku doszło bez Twojej winy. Za Twoje cierpienia odpowiada zarządca chodnika lub firma odśnieżająca.
Masz prawo ubiegać się o należne Ci zadośćuczynienie i odszkodowanie za doznany ból. Odszkodowanie wypłaci podmiot odpowiedzialny za Twój wypadek lub jego ubezpieczyciel.
Sprawy przedawniają się dopiero po 3 latach, a więc można żądać wypłaty odszkodowania również za wypadki z 2018 roku!
A jeśli chcesz, by w Twoim imieniu postępowanie przeprowadziła kancelaria specjalizująca się w takich sprawach, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.