Niemal 120 000 zł,- odszkodowania za złamanie kości podudzia

Dodano: 2020-06-02

Każdy ma swoje stałe, utarte drogi- do pracy, do ulubionego sklepu czy do szkoły. Chodzimy tymi ulicami tak często, że znamy je jak własną kieszeń i sądzimy, że nic nie jest w stanie nas tam zaskoczyć.


Identycznie było w przypadku Pani Laury. Jak co dzień wracała tą samą drogą z pracy do domu. Pozostał jej ostatni etap do pokonania- przejście na drugą stronę ulicy, aby być pod drzwiami swojego domu. Tak też uczyniła. Niestety w tej samej chwili nadjeżdżał samochód z bardzo dużą prędkością. Pani Laura nie zdążyła umknąć nieostrożnemu kierowcy i została potrącona. Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie, które zabrało Poszkodowaną do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości podudzia, w dalszej fazie powikłane pod postacią stawu rzekomego kości piszczelowej, co spowodowało, iż konieczne było leczenie operacyjne.


Niestety, z uwagi na okoliczności wypadku, a zatem nie tylko przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, ale również praktycznie wtargnięcie pod jadący samochód – sprawcą wypadku została uznana sama Poszkodowana. Na losy sprawy wpłynęło to w sposób kluczowy.


Otóż po niedługim czasie od zdarzenia Panią Laurą i jej wypadkiem zainteresowała się jedna z firm odszkodowawczych, która dumnie nazywa siebie „liderem” na rynku. Poszkodowana skuszona ofertą i obietnicą wysokiej wygranej zdecydowała się zostać ich Klientką. Niestety, składane obietnice nie przekładały się na realne wypłaty. Ostatecznie współpraca Pani Laury i jej ówczesnego pełnomocika zakończyła się zerowym odszkodowaniem.


Poszkodowana choć rozczarowana, postanowiła się nie poddawać i zgłosiła się do naszej Kancelarii, wierząc, że będziemy w stanie jej pomóc. W trakcie analizy dokumentacji zauważyliśmy jednak, iż choć Poszkodowana faktycznie z punktu widzenia odpowiedzialności karnej mogła zostać uznana sprawcą zdarzenia, to jednocześnie, w sprawie znajdują się przesłanki mogące wpłynąć na inne rozstrzygnięcie w kategoriach cywilnych. Z wielkim zapałem podjęliśmy się zadania wywalczenia na rzecz Poszkodowanej należnych jej, naszym zdaniem, świadczeń.


Tradycyjnie, rozpoczęliśmy od etapu polubownego. Jak jednak można się było spodziewać, odwołanie decyzji Ubezpieczyciela nie przyniosło żadnego skutku. Ubezpieczyciel podtrzymał wcześniejszą argumentację. Na tym etapie działania polubowne zakończyliśmy. Dalsze działania polubowne byłyby jak stanie w miejscu i czekanie na dobrą wolę Towarzystwa. To nie w naszym stylu.Po bardzo gruntownej analizie dokumentacji, zważeniu wszelkich posiadanych i zaplanowanych dowodów, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i wnieść sprawę na drogę sądową. Jednocześnie, wszelkie koszty sądowe wzięliśmy na siebie!


Podejmując się tej sprawy, podjęliśmy się wyzwania. Wyzwania wykazania i udowodnienia, iż pomimo tego, że nasza Klientka przechodziła w miejscu niedozwolonym, wtargnęła wprost pod samochód i została uznana sprawcą zdarzenia, to jednocześnie kierowca również ponosi część odpowiedzialności cywilnej za zdarzenie.

Proces był trudny i skomplikowany. Finalnie jednak Sąd uznał nasze racje, a twierdzenia naszego przeciwnika, iż Poszkodowanej nic się nie należy, obalił.

W efekcie, na rzecz naszej Klientki zasądzono ok. 106 000 zł, wraz z symboliczną rentą, którą na życzenie Pani Laury skapitalizowaliśmy do kwoty 11 000 zł,-

Łącznie Poszkodowana, pierwotnie uznana sprawcą wypadku, wygrała świadczenia na poziomie 117 00 zł,-

Zważając na trudne i niesprzyjające okoliczności wypadku, wywalczone świadczenia są imponujące, ale i w 100% zasłużone.


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: potrącenie pieszej

Obrażenia ciała: złamanie kości podudzia

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel z OC pojazdu, który potrącił Poszkodowaną

Wypłata Ubezpieczyciela na skutek działań poprzedniej kancelarii: 0 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu: 106 000 zł wraz z 11 000 zł,- renty po kapitalizacji

Łączny wynik pro juris: 117 000 zł,- !!!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.