Kolejny Klient pro juris z milionowym odszkodowaniem!

Dodano:2019-04-05

Jesień. Dziesiątki odcieni czerwieni i złota mieniące się na przydrożnych drzewach. Piękna pogoda na przejażdżkę. Jadący samochodem osobowym mężczyzna postanowił wyprzedzić poruszający się przed nim samochód ciężarowy. Droga okazała się zdradliwa. Na skutek ukształtowania terenu, nagle, w czasie wyprzedzania, na jego drodze wyłonił się inny samochód. W tym momencie kierowca osobówki zaczął gwałtownie hamować, niestety zabrakło parę metrów by uniknąć czołowego zderzenia

W wyniku wypadku obrażeń ciała pasażerka samochodu osobowego, kilkunastoletnia Katarzyna. Obrażenia były poważne, doszło do porażenia rdzenia kręgowego. Od czasu wypadku Kasia porusza się na wózku inwalidzkim.

Sprawą o odszkodowanie dla Poszkodowanej zajmowaliśmy się od samego początku. Jesteśmy dumni, że wybrała naszą kancelarię spośród innych i zrobiliśmy wszystko, by odwdzięczyć się najwyższą możliwą pomocą, jaka tylko była możliwa. Wiedzieliśmy, iż od tego, jak prowadzone będzie postępowanie, uzależniona jest cała przyszłość Kasi.

Naszym przeciwnikiem było towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym ubezpieczenie OC posiadał sprawca zdarzenia. Sama Kasia nie była nigdzie ubezpieczona. Ubezpieczyciel przeprowadził pełne postępowanie polubowne, w czasie którego dokonał kilku wypłat, sumujących się do kwoty nieco ponad 202 000 zł,-, w czym zadośćuczynienie wyniosło 200 000 zł,-. Dodatkowo uzyskaliśmy zabezpieczenie w postaci renty o wysokości niespełna 1500 zł,- miesięcznie.

Na tym działania polubowne i „dobra wola” Ubezpieczyciela się zakończyły. Jednocześnie Towarzystwo wskazało, iż decyzja jest ostateczna i, że w jego ocenie większe kwoty się nie należą.

Stali nasi czytelnicy i sympatycy domyślają się dalszych losów sprawy. Oczywiście poszliśmy na wojnę z Ubezpieczycielem w sądzie. Proces w I instancji był trudny, kosztowny i czasochłonny, trwał ponad 4 lata. Koszty procesu obciążające Klientkę wzięliśmy na siebie. Te ponad 4 lata były potrzebne, żeby przeprowadzić, a razie potrzeby kwestionować i obalać, wszystkie niezbędne dowody do wykazania wadliwego w naszej ocenie stanowiska Ubezpieczyciela.

W czasie, gdy Państwo czytacie niniejszą wiadomość, sprawa nie została ostatecznie zakończona, przed nami jeszcze II instancja w Sądzie Apelacyjnym. Dlatego dziś skoncentrujemy się tylko na decyzjach i wypłatach po wyroku w części już dokonanej.

W wyniku realizacji wyroku Sądu I instancji, na rzecz naszej Klientki już wypłacone zostały kwoty przekraczające 1 mln. zł,-, a do tego, Kasia ma wygraną rentę na przyszłość w wysokości niemal 10 000 zł,- miesięcznie! Sumując do tego realizacje, które miały miejsce na etapie polubownym oraz w toku procesu, łącznie uzyskane na rzecz Klientki świadczenia przekroczyły 1,3 mln zł,-


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel sprawcy wypadku z OC

Wypłata Ubezpieczyciela na etapie polubownym: ok 202 000 zł,- oraz renta w wysokości niespełna 1500 zł,- miesięcznie

Wypłata po wyroku Sądu I instancji: ponad 1 000 000 zł,- (1 mln. zł,-)

Łączny wynik pro juris na dziś: ok. 1,3 mln. zł,-

Wygrana renta na przyszłość: niemal 10 000 zł,- miesięcznie!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.