Blisko 45 000 zł za złamanie kości piętowej i śródstopia w wypadku komunikacyjnym

Dodano: 2024-01-15

Jesienne popołudnie, centrum miasta i coraz większe natężenie ruchu na drogach. Historia rozpoczyna się w momencie, w którym dwójka przyjaciół jedzie na motorowerze w stronę pobliskiego centrum handlowego. Zbliżające się skrzyżowanie, jedna nieostrożna decyzja podczas manewru skręcania i kierowca zderza się z samochodem osobowym.

Jako pasażerka skutera ucierpiała Pani Joanna – późniejsza Klientka naszej kancelarii. Na miejscu zdarzenia interweniowała Policja oraz karetka pogotowia, którą przewieziono poszkodowaną prosto do szpitala. Tam zdiagnozowano złamanie kości piętowej i śródstopia. Niedługo potem, po zakończonym procesie leczenia, Pani Joanna trafiła do naszej Kancelarii celem dochodzenia roszczeń za doznane obrażenia ciała. Roszczenia dochodzone były z Ubezpieczenia OC skutera, którego była pasażerką. Efekt - już na pierwszym etapie decyzją Ubezpieczyciela na rzecz Poszkodowanej przyznano 19 000 zł,-. Klientka była usatysfakcjonowana, lecz dla nas ta kwota była o wiele za niska.


Po przygotowaniu zestawu kolejnych dokumentów ruszyło postępowanie odwoławcze. Nie byliśmy zadowoleni z jego skutków - Ubezpieczyciel dopłacił niespełna 1000 zł,-. Reasumując, na etapie polubownym w sprawie uzyskaliśmy około 20 000 zł,-. To była kwota, która w ocenie Ubezpieczyciela winna w całości zrekompensować doznane przez Poszkodowaną urazy. W ocenie Ubezpieczyciela. Ale nie w naszej.


Po uzyskaniu od Klientki zgody, sprawę przekierowaliśmy do Sądu. Warto wskazać, iż w związku z trudną sytuacją Poszkodowanej, wszelkie niezbędne koszty procesu zaliczkowo wzięliśmy na siebie. W toku postępowania Ubezpieczyciel zaproponował zawarcie ugody sądowej, na co Pani Joanna zareagowała z entuzjazmem. Pomimo, że jesteśmy zadeklarowanymi przeciwnikami ugód, ostateczne zdanie w każdej sprawie ma nasz Klient. Na wyraźne życzenie Klientki podjęliśmy pertraktacje z przeciwnikiem. Negocjacje okazały się owocne - w ich wyniku na rzecz Poszkodowanej dopłacono kolejnych 25 000 zł,-!


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny z udziałem motoroweru, poszkodowaną pasażerka motoroweru

Obrażenia ciała: złamanie kości piętowej i śródstopia

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel z OC sprawcy wypadku (ubezpieczenie OC skutera)

Dobrowolna wypłata (polubowna): 19 000 zł,-

Dopłata po postępowaniu odwoławczym: niespełna 1000 zł,-

Sprawę kierujemy do Sądu.

Koszty procesu opłaca: pro juris

Dopłata w wyniku ugody sądowej: dodatkowo 25 000 zł,-!

Łączny wynik pro juris: blisko 45 000 zł,-!!!


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.