Zderzenie dwóch aut i ponad 100 000 zł,- dla Poszkodowanego oraz dożywotnia renta!

Dodano: 2020-01-03

Wypadki drogowe zdarzają się na drogach każdego dnia i chociaż możemy być najlepszymi i najostrożniejszymi kierowcami, to nie oznacza, że nie możemy stać się ofiarami nieumiejętnie jeżdżącego kierowcy. Gdy niestety już do tego dojdzie, trzeba pamiętać, że nie należy przyjmować tego faktu ze spuszczoną głową. Jedynym, właściwym rozwiązaniem w tej sytuacji jest ubieganie się o zasłużone odszkodowanie. A do tego celu, niezwykle ważny jest wybór dobrej Kancelarii.


Do grona osób świadomych swoich praw należy Pan Michał, który powierzył nam poprowadzenie swojej sprawy. Otóż w lipcową niedzielę, został uderzony przez inny pojazd, który nagle i w sposób nieprawidłowy włączył się do ruchu. Na szczęście obyło się bez złamań, a obrażenia ciała polegały głównie na silnym stłuczeniu klatki piersiowej. Teoretycznie, nic wielkiego się nie stało. Późniejsze działania Ubezpieczyciela, decyzje i wypłacone dobrowolnie kwoty tylko potwierdzały tę tezę.

Powtórzymy. Według decyzji Ubezpieczyciela nic wielkiego się nie stało. W końcu to tylko stłuczenia. Nie zasługują na wysokie zadośćuczynienie.

Czyżby?

Po opracowaniu sprawy, roszczenia zostały złożone na ręce Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczenie OC zawarte miał sprawca wypadku. Nasz przeciwnik uruchomił postępowanie likwidacyjne i dość szybko je zakończył wypłacając na rzecz Poszkodowanego kwotę … 500 zł,-. Tak – 500 zł,-.

Przyznana kwota była rażąco, wręcz dramatycznie zaniżona, a zatem natychmiast przeszliśmy do kolejnego etapu, uruchamiając postępowanie odwoławcze. O dziwo, Ubezpieczyciel uznał, iż wypłacone wcześniej świadczenia są wystarczające i odmówił dopłaty jakichkolwiek kwot na rzecz naszego Klienta. Zrobił to, pomimo akcentowanych przez nas problemów zdrowotnych, głównie w postaci uczucia cięższego oddychania, czy duszności, które łączyliśmy z wypadkiem. Ubezpieczyciel tych kwestii z wypadkiem nie łączył, a przekazywane przez nas fakty i twierdzenia wydawały się być ignorowane.

Ci z Państwa, którzy na bieżąco śledzą zamieszczane opisy spraw wiedzą, co wydarzyło się dalej.

A dalej była propozycja skierowania sprawy do Sądu, którą Klient oczywiście zaakceptował. Dodatkowo, wszelkie koszty procesu wzięliśmy na siebie.

Wraz ze skierowaniem pozwu, rozpoczął się właściwy etap naszej walki. Na tym etapie "dobra wola" i "widzimisię", Ubezpieczyciela przestają mieć znacznie. Na tym etapie to Sąd, a nie Towarzystwo Ubezpieczeniowe decyduje o tym, jakie powinno być rozstrzygnięcie. 

Oczywiście postępowanie cywilne nie wybacza potknięć i braku perfekcjonizmu. Dlatego tak bardzo ważne jest związanie się z właściwym pełnomocnikiem, bo od jego wyboru zależy cała reszta i to, czy jako osoba Poszkodowana otrzymasz pełne, czy niepełne odszkodowanie.

Na etapie procesowym w sprawie zabezpieczyliśmy i przeprowadziliśmy wszystkie konieczne do wykazania naszych racji dowody i po około 2 latach otrzymaliśmy wyrok, który dosłownie zmiażdżył naszego przeciwnika.

Na mocy wyroku nasz Klient wygrał przeszło 100 000 zł,- oraz dożywotnią rentę w wysokości ponad 600 zł,- miesięcznie. To naprawdę spektakularne osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj obrażeń oraz fakt, że udało nam się wywalczyć podwyższenie wypłaty Ubezpieczyciela o ponad 200 razy!

Czyli: było 500 zł,- i odmowa dalszych płatności, a jest ponad 100 000 zł,- i comiesięczna renta. Ponad 200 krotne podwyższenie kwoty wypłaconej przez Ubezpieczyciela jest zdecydowanie najwyższą dopłatą w sprawach o charakterze odszkodowawczym z OC sprawy w skali całego kraju!!!

Dziękujemy za zaufanie.


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek samochodowy

Obrażenia ciała: uraz klatki piersiowej, problemy oddechowe

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel sprawcy wypadku z ubezpieczenia OC

Dobrowolna wypłata Ubezpieczyciela (etap polubowny): 500 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu: ponad 100 000 zł,- oraz dożywotnia renta!

Wysokość dożywotniej renty: ponad 600 zł,- miesięcznie!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.