Wypadek drogowy w drodze na ryby, złamanie obu nóg, poprawka po mecenasie, który uzyskał 18 000 zł,-. Nasz cel: co najmniej 120 - 150 000 zł,-!

Dodano: 2018-02-13

Droga krajowa i dwóch przyjaciół, jadących na od dawna planowany męski wypad na ryby. Jeden moment, jedna źle podjęta decyzja i kierowca samochodu zderza się z innym pojazdem. U pasażera, naszego późniejszego Klienta, dochodzi do złamania obu nóg (kości udowe). Planowane wędkowanie stało się bardziej odległe, niż można było przypuszczać ...
Sprawą o odszkodowanie zajął się mecenas, posiadający własną kancelarię prawną. "Walka" o świadczenia na rzecz Poszkodowanego trwała kilkanaście miesięcy i została zakończona wypłatami w kwocie łącznej 18 000 zł,-. Dalsze działania nie przyniosły już dopłat, a sprawa została zakończona.
Kilkanaście miesięcy później Poszkodowany, zachęcony opinią jednego z naszych Klientów, trafił do pro juris. Już na wczesnym etapie opiniowania sprawy uznaliśmy, iż działania naszego konkurenta z branży, mówiąc delikatnie, nie były optymalne, a uzyskane przez niego świadczenia były wręcz mizerne. Uruchomiliśmy swoje działania. Niedługo później, na rzecz naszego Klienta zostały przyznane dodatkowe kwoty, w wysokości 15 000 zł,-, a więc już na samym początku niemal podwoiliśmy wynik naszego poprzednika. Jednocześnie Ubezpieczyciel sprawcy wypadku zaproponował zawarcie w sprawie ugody na kwotę łączną 50 000 zł,-. I chociaż jej zawarcie oznaczałoby niemal potrojenie wyniku konkurencji, taka propozycja wzbudziła jedynie nasze politowanie. Nie, nie zrobiliśmy tego naszemu Klientowi - nie zawarliśmy tej ugody. Zamiast tego, sprawę skierowaliśmy do Sądu, gdzie staramy się podwyższyć odszkodowanie do kwoty co najmniej 120 - 150 000 zł-! Sprawa nadal trwa.

Wiele firm i kancelarii kusi swoich Klientów zawarciem ugody. Wiele z nich niniejszą sprawę zakończyłoby proponowaną ugodą, zamykając możliwości dalszego dochodzenia należnych świadczeń. Na szczęście dla Poszkodowanego, pojawił się u nas. O zapadłym w sprawie wyroku sądu i kwotach, które ostatecznie uzyskamy Poszkodowanemu, poinformujemy w osobnym poście. Ale już dziś możemy zapewnić, iż będzie to kwota najwyższa z możliwych.


Podsumowując:


Wypadek komunikacyjny, poszkodowany był pasażerem pojazdu.

Obrażenia ciała w postaci: złamanie obu kości udowych

Odszkodowanie wypłacone z OC sprawcy pojazdu

Wynik uzyskany przez konkurencję: 18 000 zł,-

Wynik pro juris (etap polubowny): dodatkowe 15 000 zł,- oraz propozycja ugody ze strony przeciwnika na 50 000 zł,- (propozycja odrzucona)

Cel pro juris: co najmniej 120 – 150 000 zł -!


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.