Wypadek drogowy i ponad 152 000 zł odszkodowania!

Dodano: 2019-11-08

Przed nami kolejny długi weekend. Większość z nas wyjedzie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. W dobrych nastrojach, zapominając o codziennych problemach, ruszymy w podróż. Jednak jadąc autem pamiętajmy, że nie możemy pozwolić sobie na rozluźnienie. Nasza koncentracja musi być na najwyższym poziomie, zwłaszcza gdy na drogach będzie wzmożony ruch. To właśnie przez nieuwagę i pośpiech powstaje najwięcej wypadków. A Wy drodzy pasażerowie musicie pamiętać, aby nie rozpraszać kierowcy, bo przecież jest on odpowiedzialny także za Was.


Historia Pani Małgorzaty- naszej Klientki, w pewien sposób nawiązuje do powyższej przestrogi. Dlatego zdecydowaliśmy się na jej przedstawienie zanim wyjedziecie na beztroski weekend.


Pani Małgorzata wraz z mężem w sobotni, zimowy poranek udali się w odwiedziny do rodziny. Mąż Klientki- Pan Piotr jechał ostrożnie, gdyż tego dnia warunki na drodze nie były najlepsze. W pewnym momencie przejeżdżając przez skrzyżowanie poczuli silne uderzenie. Samochód jadący z prawej strony nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost na nich. Na miejscu zdarzenia pojawiło się pogotowie, które zabrało poszkodowanych do szpitala. W wypadku głównie ucierpiała Pani Małgorzata- doznała urazu miednicy oraz złamania siedmiu żeber. Pan Piotr miał jedynie kilka obtarć i stłuczeń.


Mąż Poszkodowanej z uwagi na swój szybki powrót do zdrowia postanowił pomóc żonie w ubieganiu się o odszkodowanie. W tym celu skontaktował się ze swoim znajomym, będącym Przedstawicielem naszej Kancelarii. Doradca osobiście pojechał do Klientki, przedstawił warunki współpracy i zawarł umowę. W taki sposób Pani Małgorzata już miesiąc po zdarzeniu dołączyła do Klientów pro juris.


Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że Poszkodowana zasługuje na naprawdę wysokie odszkodowanie. Gdy sprawa trafiła w ręce naszego specjalisty, ten od razu przystąpił do działania i wystąpił z wezwaniem do zapłaty do Ubezpieczyciela sprawcy. Towarzystwo po zapoznaniu się dokumentacją uznało swą odpowiedzialność i zdecydowało, że Pani Małgorzacie za doznane obrażenia przysługuje niespełna 21 000 zł,- Była to kwota znacznie zaniżona, dlatego też odwołaliśmy się od decyzji. Ostatecznie na drodze polubownej Ubezpieczyciel skłonił się do wypłaty dodatkowych 24 000 zł,- Co łącznie dawało około 45 000 zł,-


Była to dość wysoka kwota, jednak nie na tyle, żeby przekonała nas do zakończenia sprawy. Mieliśmy świadomość, że w Sądzie możemy wywalczyć znacznie więcej. Dlatego też podjęliśmy rozmowę z Klientką odnośnie skierowania sprawy na drogę Sądową. Na szczęście Pani Małgorzata nie miała ku temu żadnych oporów.


Rozpoczął się etap sądowy, który zawsze wymaga dużo pracy, ale też cierpliwości. Dbałość o szczegóły, przygotowanie się na każdą możliwość i posunięcie ze strony przeciwnika pochłania dużo czasu. W tym przypadku na rozprawę, w której zapadł wyrok trzeba było czekać 2 lata. Proces w I instancji zakończył się dla nas pomyślnie, bo wygraną blisko 50 000 zł,-!

Jednak na tym nie poprzestaliśmy. Złożyliśmy apelację, do której doszło wręcz błyskawicznie, bo 3 miesiące później. W Sądzie II instancji nasza Klientka otrzymała kolejne świadczenia na ponad 57 000 zł,-!


Zatem łącznie na drodze sądowej Pani Małgorzacie zostało przyznane przeszło 107 000 zł,-! Dodając do tego jeszcze kwotę z etapu polubownego otrzymujemy wynik ponad 152 000 zł,-

To dla nas prawdziwy sukces, a wdzięczność Klientki po zakończeniu procesu była najlepszym ukoronowaniem naszego wysiłku.Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny (odszkodowanie dla pasażera)

Obrażenia ciała: złamanie żeber, stłuczenie płuc i uraz miednicy

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel pojazdu sprawcy (odszkodowanie z OC sprawcy)

Wypłata Ubezpieczyciela na etapie polubownym: około 45 000 zł,- i definitywne zakończenie postępowania

Wyrok Sądu I instancji: blisko 50 000 zł,-

Wyrok Sądu II instancji: ponad 57 000 zł,-

Łączny wynik pro juris: przeszło 152 000 zł,-!!!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.