Upadek na śliskim chodniku i ponad 57 000 zł za złamaną nogę dla naszej Klientki

Dodano:2021-11-24

Styczeń, pełnia zimy i niedokładnie odśnieżone chodniki. Właśnie wtedy Pani Jadwiga, idąc drogą osiedlową do pobliskiego sklepu, poślizgnęła się na niestarannie odśnieżonej, przez co śliskiej, powierzchni chodnika i upadła, doznając obrażeń ciała w postaci złamania prawej nogi.

Na samym początku Poszkodowana nie była świadoma, iż doznała poważnego złamania nogi i z pomocą innej osoby, powróciła do swojego mieszkania. Z uwagi na narastający ból kończyny, wezwała ona pogotowie ratunkowe, które przewiozło ją do szpitala. Diagnoza: złamanie kości udowej.


Pani Jadwiga zgłosiła się do naszej kancelarii z prośbą o reprezentowanie jej w sprawie odszkodowania. Rozpoczęliśmy działania. Jak zwykle w sprawach poślizgnięć w warunkach zimowych, pozornie pewna szkoda okazała się skomplikowana i trudna do wykazania, co jak zazwyczaj wynikało z postawy podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie chodnika w poprawnym stanie. Dodajmy - postawy oczekiwanej. Nasz przeciwnik cały czas odrzucał możliwość uznania swojej winy, uznając, iż chodnik był doskonale odśnieżony, a winę za wypadek ponosi sama Poszkodowana, nieuważnie poruszając się w warunkach zimowych.

Z tego powodu sprawa dość szybko z etapu polubownego została przekierowana na drogę sądową. Jednocześnie z uwagi na ciężką sytuację materialną naszej Klientki, co wykazano w pozwie, zwolnił ją z kosztów sądowych.


W sądzie przeciwnik cały czas podnosił, iż nie jest winny wypadkowi naszej Klientki, wykazując w tym zakresie dużą determinację. Jednak przeprowadzone w toku procesu postępowanie dowodowe pozwoliło na zebranie materiału, który dla Sądu był wystarczający do wyrobienia własnej oceny tej sprawy. Ostatecznie Sąd uznał, iż do wypadku doszło w okolicznościach bezspornie obciążających naszego przeciwnika, tym samym zasądzając na rzecz naszej Klientki świadczenia odszkodowawcze w kwocie przekraczającej 57 000 zł,-Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: poślizgnięcie na zaśnieżonym chodniku

Obrażenia ciała: złamanie kości udowej prawej

Odszkodowanie wypłaca: firma zajmująca się odśnieżaniem chodników

Dobrowolna wypłata przeciwnika: 0 zł,-

Wypłata po wyroku sądu: ponad 57 000 zł,-!

Koszty procesu opłaca: Klientka zwolniona z kosztów procesuJeżeli chcą Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.