Prawie 420 000 zł za obrażenia powstałe w wyniku wypadku w rolnictwie!

Dodano: 2020-09-22

Czytając artykuły na naszej stronie w znacznej mierze znajdziecie tam Państwo historie z wypadków komunikacyjnych lub potknięć i poślizgnięć na chodnikach. Jednak trafiają do nas sprawy także spoza tych kategorii, którymi chętnie się zajmujemy. A jedną z nich jest sprawa Pana Filipa, któremu przydarzył się bardzo dotkliwy wypadek w rolnictwie.


W dniu zdarzenia Pan Filip pojechał do swojego kolegi na wieś. Było lato, pogoda dopisywała, więc wspólnie spędzali czas na dworze. Nagle na skutek wysokiej temperatury jak i wysłużonych lat, wybuchła opona od znajdującej się w pobliżu przyczepy rolniczej. Odłamki starej opony poleciały wprost na twarz Pana Filipa, a siła z jaką uderzyły, spowodowały poważne obrażenia ciała. Na miejsce oczywiście przyjechało pogotowie, które w ciężkim stanie zabrało Poszkodowanego do szpitala. Tam stwierdzono liczne złamania czaszki i twarzoczaszki oraz uszkodzenie zębów. W wyniku zdarzenia u Pana Filipa pojawił się również uraz okresowego pogorszenia wzroku, a w dalszej kolejności konieczność operacji oka.


Chociaż wydawać by się mogło, że był to tylko nieszczęśliwy wypadek i nie ma od kogo dochodzić roszczeń, to w rzeczywistości odpowiedzialność spoczywała na właścicielu wadliwego sprzętu. Początkowo Pan Filip miał podobne wątpliwości. Nie wiedział czy za to zdarzenie może ubiegać się o odszkodowanie. Jednak zamiast tylko się zastanawiać, postanowił działać i skontaktował się z naszą Kancelarią w celu konsultacji. Gdy poinformowaliśmy, że sprawa ma szanse na powodzenie, Pan Filip bardzo się ucieszył i podjął decyzję o nawiązaniu współpracy.


Sprawa była wyjątkowa i niecierpiąca zwłoki. A po tak trudnych przeżyciach chcieliśmy zapewnić Klientowi maksimum bezpieczeństwa i komfortu, dlatego też podjęliśmy natychmiastowe działania. W starciu z przedstawionymi przez nas argumentami oraz skrupulatnie zebraną dokumentacją, Ubezpieczycielowi nie pozostawało nic innego jak przyznanie swojej odpowiedzialności za zdarzenie. Tak też się stało, a co więcej, wypłacił na rzecz naszego Klienta 41 000 zł,-. Jako pierwsza transza odszkodowania, wypłacona kwota mogłaby zostać uznana jako zadowalająca. Jednak Ubezpieczyciel pragnął na tym zakończyć, a to zdecydowanie ani nam, ani Klientowi nie wystarczało. Wobec tego zgodnie podjęliśmy decyzję o dalszej walce, ale już na drodze sądowej.


Pan Filip był bardzo młodym człowiekiem i już na początku jego dorosłości musiał zmierzyć się z poważnymi problemami. Nie był to łatwy start w dorosłe życie i tym bardziej pragnęliśmy pomóc mu zaczął układać wszystko od nowa. Podjęliśmy więc walkę, która zakończyła się prawdziwym sukcesem. Udało nam się wygrać dla naszego Klienta 332 000 zł,- oraz rentę w wysokości 100 zł miesięcznie, która została skapitalizowana do kwoty 45 600 zł,-, zaś łącznie na rzecz Pana Filipa wpłynęło prawie 420 000 zł,-! Jesteśmy dumni z rezultatu i szczęśliwi, że poprzez naszą pracę pomagamy innym.Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek w rolnictwie

Obrażenia ciała: liczne złamania czaszki i twarzoczaszki, uszkodzenie zębów i okresowe pogorszenie wzroku

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel z OC rolnika

Wypłata Ubezpieczyciela na etapie polubownym: 41 000 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu: 332 000 zł + renta 100 zł,- miesięcznie, skapitalizowana do kwoty 45 600 zł,-

Łączny wynik pro juris: prawie 420 000 zł,-


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.