Potrącenie pieszego i ponad 220 000 zł odszkodowania dla naszego Klienta!

Dodano: 2019-05-14

Początek roku, wieczór. Pan Krzysztof wraca z zakupów do domu, po drodze przechodząc przez przejście dla pieszych. W tym samym czasie do przejścia zbliża się kierowca VW Passata, który zapomniał o zachowaniu szczególnej ostrożności. W momencie, kiedy zauważył przechodnia, było już za późno. Pan Krzysztof został potrącony. W wyniku wypadku doszło do silnego stłuczenia głowy, ze skutkiem krwawienia podpajęczynówkowego oraz złamania kości udowej. To poważne obrażenia. Dlatego odszkodowanie również było poważne.


Parę miesięcy po wypadku, Poszkodowany po zapoznaniu się z ofertą rynku odszkodowań, postanowił powierzyć swoją sprawę właśnie naszej kancelarii. Dziękujemy za to! Świadomi, jak duża odpowiedzialność na nas spoczywa, rozpoczęliśmy działania.

Odpowiedzialność za opisywane zdarzenie ponosił kierowca Passata, który potrącił naszego Klienta, gdyż to on nie zachował odpowiedniej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych. Wskazanie sprawcy to jedno. A udowodnienie roszczeń, co do wysokości, to drugie, znacznie trudniejsze i wymagające ogromnego zaangażowania i doświadczenia. Zresztą, tymi właśnie kryteriami kierował się Pan Krzysztof, angażując nas do reprezentowania go w tej sprawie.

Na drodze polubownej uzyskaliśmy około 60 000 zł. W tym momencie nasz przeciwnik zakończył postępowanie, a my z kolei nie byliśmy zainteresowani, by negocjować ewentualną ugodę. Zdecydowanie należało walczyć do końca! Na szczęście nasz Klient zaufał nam również w momencie podejmowania decyzji o wytoczeniu Ubezpieczycielowi procesu. „Zdaję się na Was”. Dziękujemy.


Sprawa była trudna. Aby uzyskać całkowity jej potencjał wymagała walki w Sądach II instancji i około 4 lat jej prowadzenia. Oczywiście sprawa była prowadzona na nasz koszt i ryzyko, a rozliczenie z Klientem miało miejsce dopiero po jej zakończeniu.

W Sądzie I instancji otrzymaliśmy dla Klienta niemal 73 000 zł dodatkowych środków. To nadal było zbyt mało! Sprawa została przeniesiona do Sądu II instancji. Tradycyjnie daliśmy z siebie wszystko i uzyskaliśmy kolejne 90 000 zł! Ale to nie koniec. Uzyskaliśmy także dożywotnią rentę o wysokości 420 zł miesięcznie. Sumując wszystkie kwoty, zarówno te uzyskane drodze polubownej, jak i te w wyniku walki w Sądach II instancji, łącznie zdobyliśmy dla naszego Klienta 223 000 zł (w miejsce 60 000 wypłaconych dobrowolnie przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe) plus dożywotnią rentę!Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: potrącenie na przejściu dla pieszych

Obrażenia ciała: stłuczenie głowy z krwawieniem podpajęczynówkowym i złamana kość udowa z koniecznością operowania

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia (kierowcy) z OC pojazdu

Polubowna wypłata Ubezpieczyciela: ok 60 000 zł

Wypłata po wyroku Sądu I instancji: dodatkowo ok 73 000 zł

Wypłata po wyroku Sądu II instancji: dodatkowo ok 90 000 zł oraz dożywotnia renta w wysokości 420 zł miesięcznie

Łączny wynik pro juris: ponad 223 000 zł i dożywotnia renta w kwocie 420 zł miesięcznie!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.