Potknięcie na nierównym chodniku, złamana ręka i ponad 60 000 zł,- dla naszej Klientki!

Dodano: 2018-03-02

Potknięcie na nierównym chodniku może się przytrafić każdemu z nas. Z reguły w takim przypadku nie dzieje się nic poważnego, ale może zaistnieć sytuacja, iż z pozoru niegroźny wypadek stanie się przyczyną sporych komplikacji zdrowotnych, przynajmniej w postaci złamań. Dobrze wiedzieć, iż każdej osobie, która doznała doznała obrażeń ciała w wyniku potknięcia na nierównym chodniku, przysługują spore świadczenia odszkodowawcze, wypłacane przez jego zarządcę. 

Jedną z osób, które doznały obrażeń ciała w czasie zwykłego spaceru, była nasza późniejsza Klientka - Pani Jadwiga. Ta starsza kobieta, w czasie spaceru po skwerze nieopodal swojego domu, potknęła się o płytę chodnikową, nieznacznie wystającą ponad powierzchnię chodnika. W wyniku potknięcia Pani Jadwiga przewróciła się i doznała złamania kości ramiennej lewej. Na szczęście nie była to ręka dominująca - Poszkodowana jest praworęczna.

Niedługo po zdarzeniu Poszkodowana zachęcona podpowiedzią swojej znajomej zleciła naszej Kancelarii walkę o swoje odszkodowanie. Niezwłocznie przystąpiliśmy do działania. Jak to zwykle przy potknięciach na nieznacznie uszkodzonych chodnikach bywa, przeciwnik próbował swoich sił w walce z nami, idąc w kierunku stwierdzenia, iż to sama Poszkodowana spowodowała swój upadek, gdyż gdyby szła uważniej, do wypadku by nie doszło. Zwłaszcza, że Poszkodowana, jako starsza już kobieta, nie poruszała się zbyt sprawnie. Żaden z argumentów przeciwnika nie był dla nas przekonujący, postępowanie odszkodowawcze trwało i ostatecznie Ubezpieczyciel zarządcy terenu jeszcze na drodze polubownej przyznał na rzecz Pani Jadwigi kwotę 16 000 zł,- Jednocześnie nasz przeciwnik zwrócił się z propozycją zakończenia sporu w drodze ugody, na mocy której dokonałby dalszej wypłaty odszkodowania, do wysokości łącznej 25 000 zł,-.

W tym miejscu należy podkreślić, iż będąc na rynku odszkodowań ponad 12 lat, byliśmy świadkami wielu spraw, w których różne firmy, czy kancelarie zajmujące się odszkodowaniami, za złamanie ręki zawierały ugody na znacznie niższe kwoty, niż 25 000 zł,-. Innymi słowy, znaczna część pełnomocników w niniejszej sprawie z satysfakcją przyjęłaby propozycję zakończenia sprawy ugodą na kwotę 25 000 zł,-, a później odtrąbiłaby to jako swój sukces.

A jaka była nasza odpowiedź na taką propozycję ugody? Ci z Państwa, którzy na bieżąco śledzą nasz fan page już się tego domyślają. Propozycja została odrzucona, a sprawa została przekierowana na drogę cywilną. Ostatecznie na mocy wyroku sądowego, wygraliśmy naszej Klientce dalsze świadczenia, w kwocie niemal 47 000 zł,-, co oznacza, iż łącznie za złamaną kość ramienną lewą, otrzymała prawie 63 000 zł,- ! (dokładnie 62 994 zł,-).

Szanowni Państwo,

Jeśli i Wy chcecie, by Wasze sprawy traktowane były poważnie i prowadzone do czasu uzyskania najwyższego możliwego odszkodowania, bez żadnych kompromisów, zapraszamy do Nas! Proszę pamiętać, że sprawy potknięcia/poślizgnięcia na chodniku przedawniają się dopiero po upływie 3 lat!


Podsumowując:

Rodzaj wypadku: potknięcie na nierównym chodniku

Obrażenia ciała: złamanie kości ramiennej lewej

Odszkodowanie wypłacane z OC zarządcy chodnika

Wynik pro juris  na etapie polubownym: 16 000 zł,- (i odrzucona propozycja zawarcia ugody na kwotę łączną 25 000 zł,-)

Wynik pro juris na etapie postępowania sądowego: niemal 47 000 zł,-

Łączny wynik pro juris: 63 000 zł,-!


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.