Ponad 90 000 zł,- za złamanie ręki!

Dodano: 2017-10-23

Pani Krystyna, późniejsza Klientka naszej kancelarii, właśnie wracała ze sklepu. Była zima, dzień był słoneczny, a chodniki nieodśnieżone. W pewnym momencie Pani Krystyna poślizgnęła się i upadła. Upadając instynktownie podparła się prawą ręką, co spowodowało złamanie kości przedramienia prawego. Złamana ręka została unieruchomiona opatrunkiem gipsowym, nie wymagała operowania.

Poszkodowana zgłosiła się do naszej kancelarii z prośbą o reprezentowanie jej w sprawie odszkodowania. Wzięliśmy się do pracy. Sprawa była trudna, gdyż w czasie postępowania okazało się, że zarządca chodnika odpowiedzialny za jego właściwe utrzymanie w warunkach zimowych, do odśnieżania powołał konsorcjum firm, podwykonawców. Fakt ten spowodował obiektywne trudności w ustaleniu podmiotu odpowiedzialnego za wypłatę odszkodowania, w szczególności, że żaden przedsiębiorca do winy się nie poczuwał. Choć powyższe okoliczności wpływały na czas trwania postępowania, Klientka cierpliwie czekała na efekty naszej pracy.

Sprawa prowadzona była zarówno na drodze polubownej, jak i w sądzie. Walczyliśmy od samego początku do samego końca. Finalnie na rzecz Poszkodowanej wygraliśmy ponad 90 000 zł,- z tytułu odszkodowania i zadośćuczynienia. To jeden z najwyższych rezultatów za takie obrażenia ciała w całym kraju.

Konkludując:

Obrażenia ciała w postaci: złamania ręki, na wysokości kości przedramienia

Dobrowolna wypłata przeciwnika: 0 zł,-

Łączna wygrana pro juris: ponad 90 000 zł,-!


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów, przeczytasz tutaj.