Ponad 76 000 zł,- za złamaną nogę.

Dodano: 2017-11-28

Z przyjemnością informujemy o kolejnej sprawie przeprowadzonej przez kancelarię pro juris, z wynikiem, który może zawstydzać niejedną konkurencję. Sprawa dotyczy naszej Klientki, która w drodze do Centrum Handlowego potknęła się na nieco nierównym chodniku, a w konsekwencji upadła i doznała złamania nogi na wysokości piszczela. Sprawa nie była prosta, zarządca chodnika od początku argumentował, iż wada chodnika jest niewielka, a sama Poszkodowana nie zachowała ostrożności, co w istocie miałoby być przyczyną wypadku. 

Natychmiast po zleceniu nam prowadzenia tej sprawy wzięliśmy się do pracy. Jeszcze na etapie polubownym przekonaliśmy Ubezpieczyciela zarządcy chodnika o tym, iż ten w istocie odpowiada za doznany przez naszą Klientkę wypadek. Nie porozumieliśmy się jednak co do kwoty, bowiem Ubezpieczyciel uznał za właściwe wypłacenie jedynie nieco ponad 12 000 zł,-, a to było znacznie poniżej oczekiwań naszej Kancelarii.

W efekcie sprawa została skierowana na drogę sądową. Proces toczył się około dwóch lat. Czy było warto? Pewnie, że było! Sprawa została wygrana, a na rzecz  Poszkodowanej zostały wypłacone dalsze świadczenia w kwocie około 64 000 zł,-, a zatem łącznie uzyskane na jej rzecz odszkodowanie wyniosło ponad 76 000 zł,- !

Reasumując:

Obrażenia ciała w postaci: złamanie nogi na wysokości piszczela

Propozycja Ubezpieczyciela (wypłata polubowna): nieco ponad 12 000 zł,-

Łączna wygrana pro juris: ponad 76 000 zł,-!


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów, przeczytasz tutaj.