Ponad 31 tys zł za stłuczenie kręgosłupa i głowy (31x więcej, niż dobrowolna wypłata Ubezpieczyciela!)

Dodano: 2019-05-24

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków komunikacyjnych. Najczęstszymi ich przyczynami są nieprzestrzeganie zasad pierwszeństwa oraz niedostosowanie odpowiedniej prędkości. Wyjeżdżając w podróż nigdy nie wiadomo kogo spotkamy na drodze. Niestety Pani Monika trafiła na jednego z tych kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Jego niewłaściwe ocenienie sytuacji na skrzyżowaniu doprowadziło do wypadku. W wyniku tego zdarzenia Pani Monika trafiła do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu, urazem kręgosłupa i ogólnymi stłuczeniami. Obrażania na szczęście nie były groźne, toteż już następnego dnia Poszkodowana została wypisana do domu. Mimo szybkiej rekonwalescencji postanowiła ubiegać się o odszkodowanie i zgłosiła swoją sprawę do pro juris.


Po zapoznaniu się z załączoną dokumentacją, przystąpiliśmy do opracowania i złożenia roszczenia do Ubezpieczyciela, gdzie wykupione OC miał sprawca wypadku. Co prawda, Towarzystwo uznało swoją odpowiedzialność, ale wypłaciło jedynie 1000 zł na rzecz Klientki. Wiedzieliśmy, że na etapie polubownym są małe szanse na wywalczenie wysokiej kwoty zadośćuczynienia, tym bardziej, że nie było oczywistych poważnych obrażeń powypadkowych. Dlatego zaproponowaliśmy Pani Monice wniesie sprawy do Sądu. Klientka obawiała się takiego rozwiązania i początkowo była jemu przeciwna. Jednak ostatecznie postanowiła nam zaufać i zgodziła się na naszą propozycję. Koszty i ryzyko procesu wzięliśmy na siebie!


Walka w Sądzie była długotrwała, gdyż wymagała przeprowadzenia niezbędnych dowodów. Poświęcony czas i wysiłek opłacały się, ponieważ już w I instancji wywalczyliśmy ponad 15 000 zł,- odszkodowania. Po analizie sprawy uznaliśmy, iż kwota ta, choć 15 razy wyższa, niż dobrowolna wypłata Ubezpieczyciela, jeszcze nie wyczerpuje potencjału sprawy. Konsekwentnie naszym kolejnym krokiem była apelacja. W Sądzie II instancji wygrana wyniosła kolejne 15 000 zł.

Sumując wszystkie kwoty, nasza Klientka otrzymała łącznie 31 000 zł,-, a zatem odszkodowanie uzyskane na drodze sądowej, przewyższyło to, uznane przez Ubezpieczyciela jako właściwe, 31-krotnie!


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny, wymuszenie pierwszeństwa

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel sprawcy wypadku z OC pojazdu

Obrażenia ciała w postaci: stłuczenie głowy ze wstrząśnieniem mózgu, stłuczenie kręgosłupa szyjnego

Polubowna wypłata Ubezpieczyciela: 1000 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu I instancji: ok. 15 000 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu II instancji: ok. 15 000 zł,-

Łączny wynik pro juris (działanie polubowne plus wyroki sądów obu instancji): ponad 31 000 zł,-!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj