Ponad 120 000 zł,- za śmierć osoby bliskiej (3x więcej, niż konkurencja!)

Dodano:2018-12-06

W niniejszym artykule przedstawiamy opis kolejnej sprawy poprawianej po konkurencji. Tym razem naszą Klientką była dorosła córka tragicznie zmarłej w wypadku starszej kobiety, pani Ewa. Odszkodowanie wypłacane z OC pojazdu sprawcy wypadku.

Nasza konkurencja, firma dobrze znana na rynku odszkodowań, uzyskała na rzecz Klientki kwotę 40 000 zł,-.

Następnie, Ubezpieczyciel pojazdu sprawcy wypadku wystąpił do ówczesnego pełnomocnika p. Ewy z propozycją skromnej dopłaty, w wysokości 10 000 zł,-, oczywiście pod warunkiem zawarcia ugody.


Podkreślamy po raz kolejny. Zawarcie ugody spowodowałby ostateczne i całkowite zakończenie sprawy. Mając tego pełną świadomość, ówczesny pełnomocnik namawiał Poszkodowaną na jej zawarcie, wskazując, iż jest dla niej korzystnym zakończeniem całego postępowania.


Na szczęście Pani Ewa, jako osoba świadoma czym jest ugoda, nie chciała jej zawarcia. Chciała walczyć do końca, w związku z czym pożegnała się ze swoim pełnomocnikiem, rekomendującym jej zakończenie sprawy ugodą.


Poszkodowana trafiła do nas dzięki poleceniu innego Klienta, którego sprawę mieliśmy przyjemność prowadzić.

Oczywiście, będąc nowym pełnomocnikiem p. Ewy, z miejsca odrzuciliśmy propozycję ugodowego zakończenia sprawy. Sprawa trafiła na drogę sądową.


Postępowanie sądowe trwało niecałe 2 lata.

Po przeprowadzeniu pełnego postępowania dowodowego, Sąd w pełni podzielił nasze zdanie, iż propozycja ugody przedstawiona przez Ubezpieczyciela na etapie polubownym (zaakceptowana i zarekomendowana przez konkurencję, jako właściwa), jest zupełnie nieadekwatna do wielkości krzywdy, jakiej doznała nasza Klientka.

Na mocy wyroku na rzecz Poszkodowanej zostały uznane i wypłacone świadczenia w wysokości łącznej              122 000 zł,-!


Dzięki kolejnemu sukcesowi powiększyliśmy grono zadowolonych klientów.


Na zakończenie wskazujemy, iż powyższa sprawa jest bardzo podobna do opisanej pod tym linkiem, przy czym niestety, w tam opisanej sprawie Poszkodowani zjawili się w naszej Kancelarii już po zawarciu ugody, gdy na pomoc było już za późno.Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym

Odszkodowanie wypłaca: ubezpieczyciel OC pojazdu sprawcy

Wynik konkurencji: 40 000 zł,- i nacisk na zakończenie sprawy ugodą poprzez dopłatę 10 000 zł,-

Łączny wynik pro juris: 122 000 zł,- (3x więcej, niż kwota 40 000 zł,- uzyskana przez konkurencję).


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii. 

Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.