Podwyższenie renty z OC z 350 na 1450 zł. oraz zastrzyk gotówki na prawie 50 000 zł.!!!

Dodano:2020-05-12

Ten rok był chyba pierwszym, kiedy to nie musieliśmy zmagać się z trudami zimy. Jednak w poprzednich latach zima nie odpuszczała, a wraz z nią pojawiały się nieprzyjemne niespodzianki, na przykład w postaci nieodśnieżonych i oblodzonych chodników. Po jednym z takich niezabezpieczonych miejsc przechodziła nasza bohaterka na skutek czego poślizgnęła się, nie utrzymała równowagi i upadła, łamiąc przy tym poważnie kość ramienną.


Po pewnym czasie Poszkodowana zgłosiła się do lokalnego radcy prawnego, który zajął się sprawą i doprowadził ją aż do Sądu, gdzie zapadł wyrok, przyznający na rzecz Pani Alicji zadośćuczynienie, wraz z rentą o wysokości 350 zł,- miesięcznie.

Jednak z biegiem czasu, z uwagi na pogłębiające się problemy zdrowotne spowodowane upadkiem, zasądzona renta stopniowo okazywała się za niska. W związku z tą sytuacją Pani Alicja zwróciła się do nas po poradę, gdzie po analizie dokumentów uznaliśmy, iż pomimo tego, że w sprawie zapadł wcześniej wyrok, który zamknął kwestię zadośćuczynienia prawomocnie i ostatecznie, nadal można powalczyć o podwyższenie przyznanej renty.


Ta informacja bardzo ucieszyła Panią Alicję, dopełniliśmy formalności i niezwłocznie podjęliśmy działania. Ponieważ sprawa była bardzo nietypowa, gdyż dotyczyła roszczeń wcześniej rozstrzyganych prawomocnym wyrokiem, mimo przedstawienia w naszej ocenie oczywistych okoliczności dowodzących na powinność podwyższenia renty, Ubezpieczyciel odmówił zapłaty czegokolwiek. My jednak byliśmy pewni swoich racji, w związku z czym sprawa skierowana została do Sądu. Nasza Klientka, mając już doświadczenie w tym temacie, nie obawiała się rozpraw sądowych. Zdawała sobie sprawę, że to jedyne wyjście.


Dzięki naszemu dużemu zaangażowaniu i przeprowadzeniu optymalnych dla sprawy dowodów, wykazaliśmy przed Sądem, iż Klientka winna mieć podwyższoną rentę. I to aż do kwoty 1450 zł,-!

To jeszcze nie wszystko. Wykazaliśmy bowiem, iż świadczenie w takiej wysokości winno przysługiwać również za nieprzedawnione lata wstecz, toteż poza podwyższoną rentą, Ubezpieczyciel zmuszony został do wypłaty dodatkowej kwoty ponad 36 000 zł,-


Wyrok I instancji był ogromnym sukcesem. A jednak byliśmy tylko częściowo usatysfakcjonowani z tej wygranej. W związku z tym po konsultacji z Klientką zdecydowaliśmy o wniesieniu apelacji. To było kolejną świetną decyzją, gdyż w efekcie, po rozstrzygnięciu Sądu II instancji, Pani Alicja otrzymała następną wypłatę,tym razem w kwocie ponad 13 000 zł,-!


Podsumowując, łącznie Poszkodowana dzięki współpracy z naszą Kancelarią uzyskała podwyższenie renty do wysokości 1450 zł,- (to aż 1100 zł więcej niż renta wywalczona przez poprzedniego Pełnomocnika) oraz wypłatę świadczeń za 3 lata wstecz wraz z odsetkami co dało łączną kwotę blisko 50 000 zł,-!!!


Jak widzicie Drodzy Państwo, jesteśmy w stanie zająć się sprawą na każdym etapie. Jeśli zastanawiacie się czy należy się Wam odszkodowanie, po prostu skontaktujcie się z naszą Kancelarią. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: poślizgnięcie na oblodzonym chodniku

Obrażenia ciała: złamanie kości ramiennej

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel zarządcy terenu

Wypłata Ubezpieczyciela na etapie polubownym: 0 zł,-

Wypłata po wyroku Sądu I Instancji: podwyższenie renty do 1450 zł,- + wypłata zaległych świadczeń w kwocie przeszło 36 000 zł,- !

Wypłata po wyroku Sądu II Instancji: dopłata świadczeń w wysokości ponad 13 000 zł,-

Łączny wynik pro juris: podwyższenie renty do 1450 zł,- + wypłata zaległych świadczeń w kwocie prawie 50 000 zł,- !


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.