Błąd medyczny i ponad 300 000 zł,- dla Klientki pro juris

Dodano: 2018-01-03

Z wielką satysfakcją informujemy, iż po kilku latach ciężkiej batalii w sądzie, zakończyliśmy proces przeciwko jednemu ze szpitali, który popełnił błąd medyczny w stosunku do naszej Klientki.

Ale po kolei:

Nasza Klientka udała się do szpitala, celem wykonania planowanej operacji. W czasie prowadzenia zabiegu operacyjnego doszło do powikłania, które prawdopodobnie nie zostało właściwie rozpoznane, co doprowadziło do dalszych komplikacji zdrowotnych. W wyniku tego zdarzenia, u Poszkodowanej doszło do pogorszenia zdrowia, natomiast podkreślenia wymaga fakt, iż nie było to pogorszenie na tyle duże, by wyłączyć Poszkodowaną z codziennego funkcjonowania. Poszkodowana funkcjonuje zupełnie normalnie, nie wymaga żadnej dodatkowej opieki.

Po przyjęciu sprawy przez Kancelarię i wykonaniu szczegółowej, wnikliwej analizy przekazanej dokumentacji, pod kątem ewentualnych ryzyk, sprawa została zakwalifikowana do dalszego procedowania. Na etapie polubownym szpital odmówił uznania, iż w sprawie doszło do popełnienia jakiegokolwiek błędu lekarskiego, ale tego akurat można było się spodziewać. Dlatego już od samego początku prowadzenia sprawy, ta była opracowywana pod taki właśnie scenariusz. Sprawa została skierowana do sądu, a prowadzony proces był rzeczywiście jednym z trudniejszych. Łącznie trwał ponad 4 lata.

Z jakim finałem zakończyło się postępowanie? Czy było warto?

Oceńcie Państwo sami.

Po zakończonym postępowaniu na rzecz naszej Klientki zostały wywalczone kwoty w wysokości przekraczającej 330 000 zł,-! Dodatkowo została jej również uznana renta w kwocie ok 100 zł,-,tj. w wysokości koniecznej na zakup leków, które w związku z doznanym błędem powinna zażywać.

Podsumowując:

Sprawa błędu medycznego, niewłaściwe postępowanie pooperacyjne.

Skutki błędu: obniżona odporność, konieczność zażywania leków.

Odszkodowanie wypłacone polubownie: 0 zł,- i stanowcze stanowisko przeciwnika, iż w sprawie nie ma żadnego błędu medycznego

Odszkodowanie uzyskane po walce sądowej: ponad 330 000 zł,- oraz dożywotnia renta na zakup leków, wymaganych w związku z doznanym błędem.


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę przeciwnika, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.