75 000 zł odszkodowania za złamanie ręki. Ale na tym nie koniec!

Dodano:2021-06-30

Nie przed wszystkim możemy się ustrzec. Nie nad wszystkim mamy kontrolę. I nie wszystkiemu możemy zapobiec. Ważne jest, aby umieć sobie radzić w nowych, czasami trudnych sytuacjach i aby wiedzieć, gdzie można zwrócić się o pomoc, bo nie zawsze trzeba mierzyć się z problemami w pojedynkę.

My jako kancelaria odszkodowawcza oferujemy swoją pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach i cieszymy się, że wielu z nich udało nam się pomóc. Tak jak uczyniliśmy to w przypadku Pani Anieli, która ucierpiała w zdarzeniu drogowym. Do tego feralnego wydarzenia doszło w gorący sierpniowy dzień. Pani Aniela szła wtedy chodnikiem, gdy będący w pobliżu kierowca rozpoczął manewr cofania samochodem osobowym. Zrobił to jednak na tyle nieudolnie, że wjechał na chodnik i co gorsza- prosto w naszą dzisiejszą bohaterkę, narażając jej zdrowie, a nawet życie. Na szczęście skończyło się tylko na złamanej ręce. A dokładniej na złamaniu kości promieniowej, która na kilka tygodni została unieruchomiona opatrunkiem gipsowym.

Pani Aniela nie zwlekała z decyzją o przekazaniu swojej sprawy profesjonalnej firmie. Zrobiła więc gruntowne rozeznanie i wybrała naszą Kancelarię. Sprawę przyjęliśmy bez wahania i od razu przystąpiliśmy do pracy. Nasze działania rozpoczęliśmy od uzyskania notatki policyjnej, a zaraz po tym skierowaliśmy roszczenie do Ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Przeciwnik przyjął odpowiedzialność za zaistniałą szkodę i na początek wypłacił około 9 500 zł,-. Po naszym odwołaniu dopłacił jeszcze blisko 6000 zł i proponował zakończenie sprawy niekorzystną ugodą, na którą oczywiście nie przystaliśmy. Przyznana kwota 15 500 zł,- nie była współmierna do doznanej krzywdy, dlatego zamierzaliśmy walczyć dalej. Trzeba też zaznaczyć, że Ubezpieczyciel nie zwrócił nawet złotówki za koszty leczenia, ani za koszty opieki. A Pani Aniela przez okres 6 tygodni potrzebowała pomocy przy codziennych czynnościach.

Wobec tego wspólnie z Klientką zadecydowaliśmy o przekierowaniu sprawy na drogę sądową. Naszym celem było wywalczenie jak najwyższego odszkodowania i włożyliśmy maksimum wysiłku, aby to osiągnąć. Ciężka praca się opłaciła, gdyż zgodnie z decyzją sądu na rzecz Pani Anieli wpłynęło ponad 59 000 zł,-. Jednak to nie jest koniec tej historii. W sprawie złożyliśmy apelację i obecnie czekamy na termin rozprawy i ostateczne rozstrzygnięcie. Na ten moment Pani Aniela otrzymała prawie 75 000 zł,-!

Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek drogowy (potrącenie pieszej)

Obrażenia ciała: złamanie kości promieniowej lewej ręki

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel z OC sprawcy wypadku

Polubowna wypłata Ubezpieczyciela: około 15 500 zł,-

Koszty procesu opłaca: pro juris

Wypłata po wyroku sądu: ponad 59 000 zł,-

Łączny wynik: prawie 75 000 zł,-


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.