130 000 odszkodowania za złamanie barku i łopatki z OC sprawcy wypadku

Dodano:2021-11-03

Tego dnia pogoda była wyjątkowo kapryśna. Pomimo trwających jeszcze wakacji, padający deszcz bardziej przypominał jesień, niż aktualne wciąż lato. Właśnie wtedy, kierujący samochodem osobowym Daewo Lanos, na skutek niedostosowania prędkości i techniki jazdy do panujących warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do poślizgu samochodu, który następnie wpadł do przydrożnego rowu i uderzenia w drzewo.

Pani Marta, nasza późniejsza Klientka, była pasażerką tego samochodu.


W wyniku tego wypadku Poszkodowana doznała dotkliwych obrażeń ciała, w szczególności złamania końca barkowego oraz łopatki, z późniejszą jej stabilizacją. Poszkodowana przez okres 6 tygodni miała zalecenie bezwzględnego utrzymywania urażonej kończyny na temblaku.


W takim stanie Pani Marta zgłosiła swoją sprawę do naszej kancelarii, chcąc uzyskać odszkodowanie z OC pojazdu, w którym podróżowała. Przystąpiliśmy do działań.

Po uprzednim skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, dokonaliśmy opracowania sprawy i wniesienia roszczeń do Ubezpieczyciela OC pojazdu sprawy wypadku. Towarzystwo przyjęło sprawę i rozpoczęło procedurę likwidacji szkody. W toku postępowania Ubezpieczyciel skierował Poszkodowaną na komisję lekarską, która orzekła znacznie zaniżony, w stosunku do stwierdzonego później, na postępowaniu sądowym, uszczerbek na zdrowiu.

Postępowanie to zostało zakończone wypłatą kwoty nieco wyższej, niż 18 000 zł,-.


Oczywiście kwota ta była znacznie niższa, niż kwota dochodzona dla Klientki, wobec czego w sprawie zostało uruchomione postępowanie odwoławcze, w wyniku którego Ubezpieczyciel dopłacił jeszcze niespełna 4 000 zł,-. Rażąco zaniżona propozycja ugody zaproponowana przez Ubezpieczyciela spowodowała, iż sprawa na tym etapie została skierowana do Sądu. W tej sprawie również koszty procesu wzięła na siebie nasza kancelaria.


W wyniku skutecznego przeprowadzenia procesu sądowego, na mocy wyroku nasza Klientka otrzymała jeszcze niemal 114 000 zł,-, jednoznacznie udowadniając, iż wypłacone polubownie odszkodowanie było ułamkiem kwoty, jaka faktycznie jej się należała. Dopiero na tym etapie sprawa została zakończona.


Podsumowując:

Zdarzenie o charakterze: wypadek komunikacyjny, odszkodowanie dla pasażera

Obrażenia ciała: złamanie barku i łopatki

Odszkodowanie wypłaca: Ubezpieczyciel OC pojazdu sprawcy

Dobrowolna wypłata Ubezpieczyciela (polubowna): około 18 000 zł,-

Koszty procesu opłaca: pro juris

Wypłata po wyroku sądu: blisko 114 000 zł

Łączny wynik pro juris: ponad 132 000 zł,- !!!


Jeżeli chcecie Państwo, aby i Wasza sprawa doprowadzona była do samego końca, bez żadnych kompromisów i ugód kierowanych w stronę Ubezpieczyciela, który winien wypłacić Państwu należne odszkodowanie, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Kancelarii.


Więcej o sprawach, które prowadziliśmy dla naszych Klientów przeczytasz tutaj.